«КіноШот»: яким буде перший фестиваль короткометражного кіно в Черкасах

Черкаси21 липня, 17:32
 38 0

Через місяць у Черкасах відбудеться перший кінофестиваль українських короткометражок «КіноШот». Він триватиме з 19 по 21 серпня у Долині Троянд. Нині організатори завершили прийом робіт на участь у конкурсній частині фестивалю та розповіли журналістам «Громадського ТБ:Черкаси», яким буде перший черкаський фестиваль короткометражного кіно.

Всього до участі в конкурсі отримано 176 заявок, багато робіт надійшло від іноземних режисерів. Однак організатори розглядали лише українські стрічки таких до конкурсу відібрали 72. Організаторка фестивалю короткометражного кіно КіноШот Вікторія Лаврентьєва розповідає, що це є принциповою позицією, адже вона з колегами хотіла показати роботу саме вітчизняних кіномитців:

Ми показуємо фільми тільки українських режисерів, хоча, звісно, нам було приємно, що з інших країн також захотіли взяти участь у конкурсі. Ми хочемо, щоб у Черкасах цей фестиваль став постійним, щорічним, каже Вікторія.

Ідея створити такий захід у Черкасах виникла у дівчини після участі в Одеському міжнародному кінофестивалі. Вікторія каже, що їй хотілося створити таку подію в нашому місті, аби черкащанам не доводилося їздити до Києва, Львова або Одеси, щоб долучитися до мистецтва кіно. Вікторія знайшла підтримку в місті та отримала кілька грантів для фінансування свого проекту. Ярослав Лавров, голова координаційної ради ГО Місто на Че :

Основна мета нашого громадського об єднання це розвиток соціально-культурної сфери, говорить Ярослав. Нам хочеться, щоб наше місто мало якесь культурне навантаження, і цей кінофестиваль є якраз таким, що урізноманітнить життя в Черкасах. Тому ми і вирішили допомогти Вікторії, а потім ще й прийняли її до нашої ГО.

На організацію фестивалю витратили близько півроку. Зараз комісія працює над відбором 15 конкурсних стрічок, які братимуть участь у конкурсній програмі. Під час фестивалю журі обере три найкращі фільми, які отримають відповідні нагороди. До складу відбіркової комісії увійшли відомий черкаський фотограф Ігор Єфімов, громадська діячка і мистецтвознавець Наталія Вернидуб і програмний директор кінофестивалю, режисер Андрій Паниченко . Останній розповідає, що на фестивалі, крім конкурсної програми, буде ще багато цікавого:

31 липня ми оголосимо учасників, які змагатимуться за отримання номінацій, говорить Андрій Паниченко. Позаконкурсна програма ще в процесі становлення, але відомо, що будуть покази альманахів українського короткометражного кіно, будуть й інші українські фільми, які за останні роки стали найбільш помітними та найбільш вдалими.

Окрім конкурсної і позаконкурсної програми, на фестивалі відбуватимуться різні майстер-класи та кінолекторій, які проводитимуть переважно члени журі. Організують також дискусії, діалоги з аудиторією та практичні лекції про те, як робити свій перший фільм.

Тематика стрічок найрізноманітніша, кажуть організатори. Є фільми, які розкривають внутрішній світ кінорежисера, але переважають короткометражки на воєнно-патріотичну тематику.