Знайдене покоління. "Сім'я"

Черкаси11 липня, 20:21
 5 0

«Знайдене покоління» – це переінакшена цитата американської письменниці Гертруди Стайн «Ви всі – втрачене покоління».

Крилата фраза стосувалася бійців, які так і не призвичаїлись до життя у соціумі після Першої світової війни. Знайдене покоління це усі, хто переймається бойовими діями на сході: учасники АТО, волонтери, сім ї солдатів, які у сучасних українських реаліях знаходять мету, щоб жити, розуміють своє призначення та попри перешкоди не опускають рук. Друга історія з цього циклу про сім ю загиблого черкаського кіборга Олексія Панченка.

Влітку 2014-го року Олексій приєднався до лав Збройних Сил України. Боєць потрапив у 90-й батальйон, якому судилося з перших днів його існування опинитися у центрі військового конфлікту. Олексій один з небагатьох черкаських добровольців, які обороняли Донецький аеропорт до останніх днів його існування. Кіборг загинув за кілька днів до підриву ДАПу 19 січня 2015-го року. Головними героями фільму стали син, дружина та батько бійця. Кожен із членів сім ї зберігає пам ять про солдата.

Батько Анатолій Панченко постійно нагадує місцевим чиновникам про загиблих бійців, є одним з ініціаторів пам ятних заходів в честь воїнів і перейменувань вулиць на їхню честь.
Майже кожна річ у кімнаті Вікторії, дружини Олексія, пов язана з Олексієм. Зараз жінка планує створити вдома світлицю для чоловіка.

Син Олексія Панченка, Сергій, як і колись батько, навчається в Черкаському інституті пожежної безпеки. Для нього батько є прикладом, на який він рівняється: Після того, як його не стало, мені довелося все брати в свої руки. Більшість ситуацій, у яких я буваю, я завжди думаю, як би вчинив мій батько. Перед тим, як прийняти якесь рішення, я завжди уявляю, що би було, якби поряд був батько, що б він мені сказав, порадив. Це мені справді допомагає , говорить Сергій.

Перший фільм циклу: