Як створити перший незалежний український телеканал в Донецьку?

Донбас18 січня 2015, 16:49
 10 0

Події минулого тижня як і всього минулого року детально задокументовано журналістами «Новости Донбасса» і «Громадського Донеччини».

Члени нашої громадської організації Донецький інститут інформації , які щодня перебувають в різних містах регіону, намагаються вчасно і об єктивно інформувати жителів Донбасу і України про те, що відбувається як на українській території Донеччини, так і на окупованій. Щодня ми випускаємо короткі відео-випуски Новости Донбасса .

У таких містах як Донецьк, Макіївка, Єнакієве сьогодні здійснювати повноцінну журналістську діяльність неможливо. Там немає незалежних журналістів, які б системно працювали для українських або міжнародних ЗМІ.

Ті чесні журналісти, які, за волею долі опинилися на окупованій території, і не можуть покинути цю зону, сьогодні живуть в страху і постійному стресі - вони змушені прикидатися, що не договорювати, а про що то взагалі мовчати.

Всі розуміють, що законів на окупованій території немає і такі поняття як свобода слова , демократія , право на вибір - нічого не значать для тих людей, які оголосили себе владою і за допомогою зброї і збройних сил Росії окупували частину нашого Донбасу.

У порівнянні з окупованим Донецькому, в Слов янську, Маріуполі та Києві журналісти не мають проблем зі збором і обробкою інформації, а також її подальшим поширенням. Ми можемо знімати, збиратися на ефіри і аналізувати.

Наша команда - це журналісти, а скоріше - просто люди, які на своєму прикладі і після всього пережитого точно можуть сказати, що таке темна і світла сторони. І ми своїми очима бачимо наскільки змінився Донбас в порівнянні з 2014 і попередніми роками.

Але поки йде війна незмінно одне - це те, що у різних громадян однієї країни є різні запити на інформацію.

Хочеться, щоб був запит один - на чесну і об єктивну інформацію, а не на ту, яка відповідає вашим ідеологічним поглядам і перевагам, або на таку, яка була б викладена людиною, який, може бути, просто подобається або подобається його сорочка.

Хочеться, щоб запит був на правду, а не на правду з тими чи символами і знаками, які ми розпізнаємо як свої або чужі. Журналіст, звичайно, повинен залишатися без знаків і символів. Але ж кожен журналіст, в першу чергу, людина. Чи дає нам це право в наших журналістських матеріалах в сюжетах новин робити висновки або трактувати реальність по своєму? Звичайно, ні.

Новини є новини - без символів, знаків, прапорів і гімнів.

Але хіба можемо ми припинити спілкування з вами - нашими глядачами, читачами, передплатниками? З цією метою ми запустили щотижневий прямий ефір Суботній вечір з донецькими журналістами на одному з you-tube каналів нашої громадської організації.

Цієї суботи, 17 січня, пройшов другий такий ефір у 2015 році.

Точно також як і рік тому, когжа ми збиралися в кафе в Донецьку, і по 4, а іноді 5 годин осбуждалі з колегами ситуацію в країні і регіоні, де вже тоді орудували ТІТУШКИ , сьогодні ми збираємося, але вже з професійним обладнанням, деякими технічними навичками і студійним світлом, щоб поговорити, в першу чергу, зі своєю аудиторією. Все це ми купили завдяки вам, завдяки глядачам і слухачам.

Тепер ми всерйоз задумалися над тим, щоб почати повноцінне відео мовлення на територію тієї частини нашого Донецька, яка тимчасово окупована московським ворогом. І це ми зможемо зробити також тільки за допомогою своєї аудиторії. Кожен з вас може робити перший незалежний український телеканал в Донецьку разом з нами.