З життя «Громадського ТБ Донбасу»: що ми робимо і що буде в 2016 році

Донбас15 травня 2015, 16:44
 4 0

Дорогі передплатники і глядачі, розповідаю про життя «Громадського телебачення Донбасу» в останні дні.

У нас з явилися тумби, призначені спеціально для тих, хто завтра поведе український Донбас в новому напрямку - тобто для сьогоднішніх лідерів громадських організацій, активістів, представників партій і рухів.

Деяких з них ви вже знаєте - наприклад, нового міського голову Слов янська Олега Зонтова, а з деякими вам тільки належить познайомитися.

Щоп ятниці вечорами ми будемо надавати їм слово.

Тумби ми поставили в місті Слов янську, в приміщенні, де ще рік тому був офіс Партії регіонів. Тепер там редакція Громадського телебачення Донбасу .

У 2012 році в цьому приміщенні ховалися від нас члени команди сина Азарова, тепер же це приміщення відкрите для всіх - ми створюємо там простір зустрічі громадянського суспільства, політичних активістів і представників громадських організацій і груп.

Але це ставить перед нами і ряд загроз. Є небезпека перетворення Громадського телебачення Донбасу з обласного бюджету до суб-локальний проект. Проблеми міста Слов янська поглащают, затягують, розумієш, що це цілий пласт тим, які потребують обговорення, детальному вивченні, терапії. Наші молоді журналісти занурюються в життя міста, забуваючи про життя області, що знижує інтерес інших міст області до нашого проекту. Цей виклик існує для нас.

Який вихід?

Більше поїздок по області, більше запрошень нових людей в студію в нашу бібліотеку, більш якісні тематичні матеріали.

Ми в дорозі. На поточний момент наша карта виглядає наступним чином:

Загальний охоплення аудиторії нашими продуктами - близько 10 мільйонів чоловік. В основному, це виїхали жителі Донбасу і перемістилися городяни з Донецька, люди, чиї долі так чи інакше пов язані з Донбасом.

Якщо раніше зона нашого проживання був виключно Донецьк і ми не могли собі дозволити роботу кореспондентських пунктів в інших великих містах, то сьогодні, за цей один рік, ми працюємо в Маріуполі, Краматорську, Красноармійську, наша база в Слов янську. Це можливо завдяки вашій підтримці і таких організацій як European Endowment For Democracy, USAID та Відродження .

Наші журналісти є і в окупованих районах, але їх положення і присутність там - це окрема історія.

Чи можливо сьогодні нам бути самоокупними?

За рахунок реклами? Ми б спробували, але на сьогоднішній день ми неприбуткова організація і в дні кризи вирішили поки відмовитися від реклами, щоб максимально обмежити вплив на свою редакційну політику.

За рахунок джинси? Це неприпустимо для нас.

За рахунок каральної журналістики? Це навіть не обговорюється.

Ми живемо за своїм законом і з ним може ознайомитися будь-хто. лінк

Цей закон забезпечує нашу незалежність, захищає наші принципи і дозволяє нам бути вільними.

Як же нам створити незалежну громадську медіа без грошей олігархів, політиків і лобістів?

Є чудове слово в англійській мові Crowdfunding, яке позначає дослівно наступне: Це практика фінансування проекту за рахунок збору коштів від великої кількості людей, як правило, через інтернет .

Тобто кожен з вас, хто читає зараз цей текст, може взяти участь в нашій кампанії зі збору коштів для Громадського телебачення Донбасу на наступний 2016 рік.

В місяць на реалізацію проекту Громадське телебачення Донбасу потрібно близько 5-6 тисяч доларів. На перший погляд може здатися, що це багато, але якщо ви порахуєте витрати на дорогу, проживання, підтримку нового обладнання, гонорари та інше - виходить не так вже й багато. Якщо ми з вами зможемо збирати самостійно ці гроші на громадську ЗМІ Донбасу, це вже стане своєрідною перемогою демократії в нашому регіоні.

Отже, на 2016 рік необхідно зібрати 60 тисяч доларів для безперебійної роботи Громадського телебачення Донбасу . Це виробництво відео-контенту, який включає в себе новини, репортажі, сюжети, програми для існуючих телеканалів і телестанцій.

Ми не зможемо за 60 тисяч доларів на рік побудувати телеканал. Ми не зможемо домовлятися зі своєю совістю для того, щоб створювати медіа, яке б трималося на грошах корумпованих ділків, довгий час правили Донбасом і країною. Ми не можемо зупинити зовнішню агресію.

Але що ми точно зможемо зробити:

  1. Опублікувати чесну і об єктивну інформацію про ситуацію в регіоні, яка впливає на місцеву політику і підвищує впевненість наших співгромадян.
  2. Зібрати достатньо коштів для того, щоб забезпечити свій колектив гонорарами і зарплатами, які дозволять їм бути абсолютно незалежними від місцевої влади, від представників держвлади, від бізнесу і від кланових угруповань. Ми стаємо невразливими і працюємо виключно ів інтересах суспільства.
  3. Розповісти жителям окупованого Донбасу про великий Україні, а жителям великий України про людей з окупації так, щоб кожен відчув себе в українському своєму будинку і вирішив його захищати всіма доступними способами.