Хесус Руіс Мантілья: 10 цитат про журналістику та творчість

Львів27 червня, 10:45
 3 0

Іспанський журналіст та письменник Хесус Руіс Мантілья приїхав до Львова на найбільший транскордонний літературний фестиваль Місяць авторських читань.

Хесус Руіс Мантілья прочитав уривок зі свого тексту Репортаж: чому я пишу? . Ми відібрали найцікавіші цитати репортера-письменника.

Своїм студентам-журналістам я говорю, що ми, репортери, повинні бути щурами. Бо все те, що нам розповідають, ми повинні з їсти .

Журналісти переважно знають дуже багато. А коли ні, то намагаються якось виправдатись. І коли ти маєш таку сміливість сказати: Я не знаю , ти врятований, бо з цього моменту починаєш знати все .

Для репортера дуже важливо подорожувати. Молодь часто прикута до екрану телевізора. Але він не мета. Мета журналіста це вулиця, шосейна дорога, земля, люди, які живуть в різних куточках .

Журналіст це хвороба, бо ти хочеш писати всі розповіді .
Я одержимий пошуками історій. Коли зустрічаюсь з друзями, то завжди слухаю їхні розповіді. Звісно, вони знають, що я можу ці історії опублікувати, деколи переконують не робити цього. Але журналіст це хвороба, бо ти хочеш писати всі розповіді. Та друзі все одно мене люблять і діляться своїми історіями

Репортер, який пише в Іспанії повинен мати не локальне, а глобальне бачення. Ми не іспанські журналісти, а журналісти, які пишуть іспанською .

Якщо ти шукаєш історію, вона сама до тебе прийде .

Правда і брехня ті речі, які збудували нашу реальність .
Ми діти минулого, тому приречені писати про нього. Щоб будувати щасливе майбутнє, ми повинні вивчати темні сторони минулого .

Для того, щоб будувати майбутнє, нам потрібно нарешті боротись з корупцією. Бо раніше ми взагалі про це не думали, а йшли і крали .

Мене часто питають, чи покину я журналістику і писатиму лише романи. Відповідаю, що ні. Люблю бути поміж двома жанрами: літературним та журналістським, тому що це вже хвороба, залежність .

Уривки із книги Репортаж: чому я пишу?

Для чого писати? Навіщо називати? Для чого розповідати? Щоб розуміти. Щоб любити і щоб тебе любили. Щоб знати, щоб пізнавати. Через страх, потребу, гроші. Щоб вижити, тому що не всі вміють танцювати танго чи грати добре у футбол. Через звичку, щоб вбити звичку, щоб прожити інше життя і ще раз пережити власне. Щоб свідчити, хоч і не здатний добре писати, зізнається Джон Бенвілл. Тому що читали, страждали і дивилися у вічі смерті.

Тому, що слово спричиняє неспокій у Неділи Пінйон; тому, що воно не обирається, як кохання, додає Амелі Нотомб. Через мазохіста, якого носимо в собі, вказує Воле Шоїнка; через струмочки і потоки прочитаних книг, розповідає Фернандо Івасакі; як спосіб існування, згідно з Ельвірою Ліндо. Це спосіб життя , каже Варгас Льйоса, перефразовуючи Флобера. Щоб почуватися живим і мертвим, проголошує Фернандо Роюеля; це теж, що й дихати, кидає між питаннями Карлос Фуентес. Або щоб вціліти для цієї мети до неминучої смерті, котра призначається мені щодня , засвідчує Хорхе Семпрун