NOT EASY: як іноземці вивчають українську мову?

Львів21 липня, 14:44
 23 0

Австралія, Канада, США, Бразилія – з усього світу до Львова з’їжджаються іноземці, щоб вчити українську мову. Здебільшого студентами подібних курсів є вихідці з України, але є і політологи, дипломати, священики та аспіранти закордонних університетів, яким мова потрібна у професійній діяльності.

Вже 14 років у Львові діє Школа української мови і культури, яка допомагає іноземцям вивчати мову. Директор школи Назар Данилків каже, що у 2002 році у них було всього 10 учнів, а у 2016 лише на літній семестр на навчання приїхали понад півсотні студентів.

Десь 60% учнів це українська діаспора різних поколінь, які виїжджали закордон. Так само у нас вчаться їх друзі, яким вони розповіли, як провели літо. До нас їдуть мотивовані аспіранти та студенти, які пишуть дослідження про Україну, її політичну ситуацію та історію , розповідає Назар.

Керівники школи також додають, що іноді до них приїжджають вчитися цілі сім ї. Так, минулого року їх відвідали три покоління однієї родини з Австралії, які тепер збираються приїхати в Україну взимку вже у якості волонтерів. Учнями стають і ті, хто хоче знайти своє кохання в Україні або порозумітися вже зі своєю другою половинкою українського походження.

Моя жінка галичанка і я вчу українську, бо хочу знати, що каже моя теща, ділиться швейцарець Маріо . Українська мова дуже складна. Для європейців це тяжко, бо тут не допоможе знання французької чи німецької. Треба дуже багато вчити з нуля, щоб почати говорити .

Вивчати українську можна з будь-якого рівня. Є групи, у яких студенти тільки вчать абетку, а у інших вже вільно розмовляють на тему історії та культури.

Методи навчання на всіх рівнях майже однакові, розповідає викладач та академічний директор школи Мар яна Буряк . Це комунікативний підхід, де акцент робиться не тільки на граматиці, вмінні читати та писати, а і на мові, яка допомагає жити і спілкуватися. Ігри та розваги розряджають атмосферу, створюють позитивні емоції. Це полегшує процес вивчення, як кажуть наші студенти, цієї неймовірно складної мови .

Окрім занять у аудиторіях, програма передбачає екскурсії, лекції з української історії, а також різноманітні майстер-класи: іноземці приміряють вишиванки, роблять ляльки-мотанки та готують вареники.

Моя сім я неукраїнська, каже український священик з США Мартін , тому буде цікаво зробити для них щось на кшталт вареників. Вони будуть вражені, що тепер я зможу приготувати на кухні абсолютно все .

Навчання у школі триває від 3 до 6 тижнів. Директор школи Назар Данилків зазначає, що українську можна вивчити і за півтора місяці, якщо мати велику мотивацію.