Cправа «Троїцького вбивці» – що до чого та на якому етапі судове провадження?

Одеса18 січня, 13:30
 69 0

Так, 16 січня 2017 року у Іллічівському міському суді відбулося чергове засідання по вбивству, що сталося у травні 2016 року в селі Троїцькому, Біляєвського района Одеської області. Справа набула гучного резонансу, оскільки вбивство було скоєне з особливою жорстокістю, а підозрюваний виявився працівником правоохоронної системи. Нагадаємо, у травні 2016 року, працівник колонії В*ячеслав Лазарєв, внаслідок незначного […]

Так, 16 січня 2017 року у Іллічівському міському суді відбулося чергове засідання по вбивству, що сталося у травні 2016 року в селі Троїцькому, Біляєвського района Одеської області. Справа набула гучного резонансу, оскільки вбивство було скоєне з особливою жорстокістю, а підозрюваний виявився працівником правоохоронної системи.

Нагадаємо, у травні 2016 року, працівник колонії В*ячеслав Лазарєв, внаслідок незначного ДТП, що сталося у селі Троїцькому, жорстоко побив потерпілого 34-річного Андрія Перекитного. Лазарєв бив Перекитного впродовж довгого часу, аж поки потерпілий не вмер. Рідні та друзі Перекитного зазаначають, що тіло важко було опізнати після нанесених травм. За словами місцевих мешканців, Лазарєв, його рідний брат та друзі створили організоване злочинне угрупування, що займалося вимаганням грошей та побиттям людей, залишаючись безкарними по причині того, що родичі братів Лазарєвих працюють у пенітенціарній системі. Після вбивства Перекитного мешканці села Троїцьке мало не вчинили бунт у місцевому відділку поліції, вимагаючи законної реакції правоохоронців.

Розгляд по справі розпочався восени минулого року, але підсудний вже встиг подати більше десяти клопотань, в тому числі і про те, щоб його судив суд присяжних.

Адвокати потерпілих та прокурор вважають, що численні клопотання підсудного, що іноді виглядають абсурдно – це намагання затягнути процес, адже суспільна увага до нього досі знаходиться на високому рівні. Наприклад, одне із клопотань полягало в необхідності пояснити Лазарєву, по якій причині його, власне, заарештували.

Кожне засідання суду відвідують представники ЗМІ, а також активісти різних громадських організацій, що викликає незадоволення підсудного, яке він неодноразово висловлював і колегії суддів, і в коментарях журналістам. Обвинувачуваний у жорстокому вбивстві Лазарєв заявляв, що прокуратура діє під впливом активістів одеського осередку Правого Сектору, активісти якого відвідують кожне засідання.

На засіданні, що відбулося 16 січня, були присутні два свідки вбивства потерпілого Андрія Перекитного, але заслухати була можливість лише одного. Після опитування свідка всіма учасниками процесу, свої запитання задав і Лазарєв. Він запитав у свідка, чи не було у останнього бажання допомогти помираючому Андрію, чому він не зашкодив побиття. Після цього Лазарєв надав своє наступне клопотання, згідно до якого просив прокурора відкрити кримінальну справу до свідка, який не надав допомоги потерпілому в стані небезпеки (ст..135 КК України).

В кінці засідання суд мав прийняти рішення відповідно до запобіжного заходу відносно Лазарєва, у якого закінчився термін перебування у СІЗО. Лазарєв із своїм адвокатом зауважили, що немає підстав тримати підсудного під вартою і просили відправити його під домашній арешт. Підсудний Лазарєв намагатиметься добитись перекваліфікації статті карного кодексу, за якою його обвинувачують з метою зміни запобіжного заходу на домашній арешт.

Після наради склад суддів виніс постанову щодо продовження запобіжного заходу до Лазарєва і залишив Лазарєва у СІЗО ще на 60 днів, до 19 березня 2017 року.

Наступний розгляд справи назначений на 24 січня 2017 року.