Кримський морпіх vs апарат ВМС

Одеса2 лютого, 17:40
 379 0

У четвер, 2 лютого, Одеський Апеляційний суд розглянув скаргу морського піхотинця Ігоря Руляка, що позивається проти ВМС через своє звільнення.

Відомо, що Ігор Руляк в період з 2008 по 2009 роки відслужив строкову службу в Першому Батальйоні Морської піхоти в Криму, після чого три роки працював в МНС рятувальником. Руляк жив у Севастополі, був учасником руху «ультрас».

З початку літа і до середини вересня 2014 року Ігор Руляк воював у складі полку АЗОВ, приймав участь в операціях зі звільнення Маріуполя та Мар’їнки, нагороджений Медаллю за штурм Маріуполя.

Варто зазначити, що Ігор Руляк відкрито виступив проти головнокомандуючого ВМС на той час Гайдука, якого було звільнено наказом Президента. Руляк звинуватив Гайдука у «кришуванні» корупційних схем та доведенні стану флоту до вкрай поганого стану. Морський піхотинець дав відверте інтерв*ю журналістам одного з національних інтернет-видань.

У вересні 2016 року Ігоря Руляка звільнили з флоту «за службову невідповідність». Тепер наразі морпіх виборює своє право на службу у морському спецназі у суді, тим часом виконуючи водія-санінструктора волонтерського реанімобіля в Широкіно.

Як раніше повідомляв волонтер Роман Синіцин, Ігор Руляк оскаржив в суді звільнення, проте, суд першої інстанції програв. Причиною програшу, за словами Синіцина, стало те, що кадровики “накрутили з датами і розжалували Ігоря заднім числом”. Руляк стверджує, що ніяких підписів не ставив і через нюанси з термінами суд відмовив у розгляді.

В четвер, 2 лютого, в Одесі Апеляційний суд розглянув і задовольнив скаргу Ігоря Руляка. Тепер морський піхотинець готується до подальшого судового процесу проти ВМС. Окрім всього іншого, сторона відповідача висунула заперечення проти присутності у залі суду представників ЗМІ та відео фіксаціїї процесу за допомогою стаціонарного обладнання. Суд відхилив заперечення, взявши до уваги думку представника позивача.

Цікаво те, що в цей же день, приблизно через годину після закінчення розгляду скарги, о 11:55 в поліцію надійшло повідомлення про замінування будівлі Одеського апеляційного суду, що розташований по вулиці Софіївська, 19. Близько 150 людей було евакуйовано. Фахівці обстежили будівлю на наявність вибухонебезпечних речовин, але нічого не знайшли.