Одеська міськрада погодила будівництво багатоповерхівки на Французькому бульварі

Одеса16 грудня, 18:02
 4 0

Депутати Одеської міськради ухвалили детальний план території в межах Французького бульвару та вулиць Відрадна, Ясна та Віце-адмірала Азарова в місті Одесі. Навпроти театру Музкомедії з’явиться багатоповерхівка.

Дане питання викликало суспільний резонанс. Основні нарікання з боку урбаністів та громадських активістів стосуються неузгодження цього проекту в органах охорони культурної спадщини. Як зазначили спеціалісти, проект не відповідає вимогам норм в частині встановлених обмежень забудови охоронних територій та історичних ареалів.

Раніше на засіданні комісії з питань планування забудови територій, міського дизайну та архітектури деякі члени заявляли про те, що не будуть підтримувати цей детальний план території у тому вигляді, який запропоновано інвестором.

Втім 42 депутати проголосували за будівництво в районі театру Музкомедії, а проти лише 4. Члени містобудівної комісії міськради Олександр Шеремет та Володимир Варещенко, які раніше висловлювали критику будівництва, також підтримали цей детальний план.

В мене не було підстав за формальними ознаками відмовити замовникам та проектувальникам в розробці ДПТ. Усі містобудівні норми дотримані. Виключенням була відсутність узгодження з Облдержадміністрацією з управлінням охорони культурної спадщини. Але заступник мера В ячеслав Шандрик нам вчора пояснив, що є документ, який передбачає розміщення даного об єкту. Це документ від Міністерства культури нам сьогодні надали , пояснив Олександр Шеремет.

Депутат Володимир Варещенко також розповів про причини зміни свого ставлення до будівництва на Французькому бульварі.
До мене звернулись люди, у яких єдина можливість отримати житло саме в цьому об єкті. Це сім я загиблого в АТО працівника СБУ. Тому я підтримав це питання , розповів Володимир Варещенко.

Втім громадські активісти та урбаністи обурені прийнятим рішенням. Сьогодні однією рукою ми беремо гроші з бюджету аби підтримати проект входження до ЮНЕСКО, а іншою рукою ми дозволяємо забудову в буферній зоні, ставлячи жирний хрест на цій затії , пояснила керівник громадської організації Захистимо Одесу разом Наталія Петропавлівська.