Одеські журналісти висловили свої “за” і “проти” щодо мовних квот

Одеса8 листопада, 13:45
 27 0

Російськомовні журналісти Одеси вимагають відкликати законопроект щодо мовних кворт. Про це йдеться у відкритому листі, підписаному деякими місцевими масмедійниками.

Журналісти стверджують, що автори законопроекту хочуть взагалі позбавити Україну російської мови, жителям регіону «примусово нав’язують ідеологію», а російськомовних громадян не вважають за людей: “Жодного стосунку до демократії та свободи цей законопроект не має: типова нацистсько-більшовистська система примусу”. Не забарилася відповідь місцевих захисників законопроекту. Також у вигляді відкритого листа. Захисники (медійники, громадські діячі, волонтери Одеси) стверджують, що в регіоні є і інша думка, а журналісти, що підписали петицію проти, уже скомпрометували себе, коли виступали на захист видання «Таймер», відомого підтримкою «Русской весны» та «Антимайдану». “В Одесі говорять багатьма мовами, але разом із цим більшість одеситів розуміє, шанує та за нагоди користується українською мовою. Більше того, жоден одесит ніколи не мав в Одесі проблем з російською мовою та не піддавався будь-якому цькуванню чи переслідуванню за використання російської мови. Ця мова для одеситів є мовою побутового спілкування, але це аж ніяк не означає, що для Одеси вона є єдиною та не допускає використання інших”, – пишуть захисники законопроекту.

Нагадаємо, що йдеться про законопроект 5313 Княжицького і Сюмар «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації». Він передбачає, що мовлення телебачення, радіо та електронних ЗМІ України повинні 75% мовлення вести українською.