Перші кроки та обіцянки нового очільника ОДА – аналізуємо та запам’ятовуємо

Одеса24 січня, 19:01
 119 0

Нещодавно призначений очільник Одеської ОДА Максим Степанов розпочав свою діяльність з прес-конференції, на яку були запрошені тількі деякі одеські ЗМІ та з візиту на Південь регіону.

Так, у вівторок, 24 січня, Степанов відвідав місто Ізмаїл, де поспілкувався з місцевою громадою і пообіцяв добудувати багатостраждальну трасу Одеса-Рені вже у цьому році.

«Ми зробимо все можливе, щоб в цьому році повністю завершити ремонт цієї траси», – запевнив Степанов.

Нагадаємо, що траса М-15, про яку йде мова, вважається одною з найгірших в Україні. Попередник Степанова Михайло Саакашвілі дав обіцянку відремонтувати цю трасу, але на момент, коли екс-очільник Одеської ОДА покинув свій пост, вона так і залишилась не відремонтованою.

Наступними після Ізмаїла у плані поїдки керівника області стали міста Рені і Болград, які він відвідав разом з головою Одеської облради Анатолієм Урбанським. Тут він пообіцяв, що ренійське поліклінічне відділення буде добудоване у травні 2017 року. Цей об*єкт також можна віднести до багатостраждальних, адже його будівництво розпочалось ще за часів «перебудови», у 1989 році. Цікаво, що у 2015 році на добудову цього відділення було виділено 13 мільонів гривень, але, щоб закінчити роботи, грошей все одно не вистачає. Місцеві чиновники сповістили про те, що необхідно ще близько 600 тисяч гривень, а також 200 тисяч гривень на вирішення питання з ліфтом, який не передбачили підрядники.

Крім всього, Максим Степанов висловився що до проблеми безробіття у південних районах області. Як повідомили чиновники, рівень безробіття тут досяг 70 відсотків працездатних людей, що не сплачують податки.

«Вдумайтеся, є 69,5% людей, які офіційно ніде не працюють, і ми перевірили цю інформацію в декількох джерелах. Ми всі розуміємо, що вони працюють, але чомусь вирішили не платити податки. Це все впливає на бюджет, а потім ми дивуємося, чому у нас дорога така погана або лампочки десь немає», – заявив Максим Степанов.

Керівник ОДА має намір змінити ситуацію за допомогою проведення роз’яснювальних бесід (?) з місцевим населенням з метою підняття рівня громадянської свідомості, та за допомогою закликів сплачувати податки.

Варто зазначити, що проблема конфлікту у НПП «Тузловські лимани» також наздогнала Максима Степанова. Так, голова Татарбунарського району Віктор Донкоглов звернувся до Степанова з проханням втрутитись у конфлікт поміж місцевими жителями та адміністрацією парку, наголосивши на тому, що плануються акції протесту та перекриття траси Одеса-Рені.

В той же час, еколог Іван Русєв висловив протилежну думку, назвавши звернення Донкоглова шантажем. За словами Русєва, саме Донкоглов лобіював призначення Чакіра на посаду голови НПП, який став відомим у сегменті української мережі інтернет завдяки скандальній неспроможності відповісти на запитання комісії під час конкурсу.

«Саме Донкоглов лобіював зірку Ютуб Чакіра на директора нацпарку, що зганьбився на весь світ. Пора вже їм зрозуміти, що сьогодні парку допомагають тисячі громадян України, в конкретних діях щодо захисту унікальної природи Тузловських лиманів, які мають національне та міжнародне значення. Маю велику надію, що новий губернатор Одеської області швидко розбереться в тому, кого кришує і за кого, так сильно печеться В.Донкоглов, шантажуючи главу Одеської області, перекриттям автотрас і тим самим дестабілізуючи настільки кригку ситуацію в Українській Бессарабії», – написав голова нацпарку у себе на сторінці у Facebook.

Нагадаємо також, що призначення Максима Степанова відбулось за конкурсом, результати якого багато одеситів вважають неоднозначними та непрозорими. Нещодавно в інформаційному просторі з*явилася інформація про те, що батько Степанова знаходиться у так званому «Чистилищі» центру «Миротворець», як особа, що сприяла державному заколоту, перебуваючи у Слов*янську. Але цей резонансний факт сам Максим Степанов поки що офіційно ніяк не прокоментував, запросивши на свій перший брифінг лише окремі ЗМІ, у той час, коли інші так і не змогли отримати акредитацію.

Олена Добровольска для Громадського Одеси.