Рух мостом Коцебу в Одесі обіцяють відновити в листопаді, але з поручневим огородженням (ВІДЕО)

Одеса9 вересня, 09:33
 48 0

Вчора, 8 вересня, представники влади та компанії-підрядника розповіли журналістам про хід та складнощі реконструкції моста Коцебу.

За словами представника ТОВ «Ростдорстрой» Дмитра Бузіяна, скоріше за все будуть потрібні додаткові роботи, які виявились в процесі демонтажу комунікацій. «Рух буде відновлено в кінці листопада з використанням тимчасового поручневого огородження. А чавунне огородження буде встановлено після того, як його відновлять і реставрують. На це потрібно багато часу», – повідомив він журналістам.

Що стосується історичних металічних чавунних решіток і огороджень, які в першу чергу були демонтовані з моста Коцебу, начальник управління з питань охорони культурної спадщини Одеської міської ради Андрій Шелюгін повідомив, що усі металеві конструкції розбирали вручну.

«На сьогодні всі кріпильні з’єднання вручну (а у свій час це були заклепки, як і на Ейфелевій вежі) зрізалися, розбиралися, як і всі металеві чавунні решітки. Це для того, щоб максимально зберегти їх для подальшої реставрації, для подальшого встановлення на місце. Це, до речі, і передбачено проектом», – сказав Шелюгін.

Щодо ліхтарів, які обрамляли міст Коцебу, то їх відновити не вийде. За словами представника міскради, через те, що у радянські часи верхні частини ліхтарів декілька разів міняли.