Що відомо про події спроби перевороту в Туреччині

Одеса16 липня, 18:47
 308 0

Вночі 16 липня група військових влаштувала спробу державного перевороту в Туреччині. Бунтівники захопили кілька вертольотів, перекрили мости через Босфор, ввели танки в Стамбул та аеропорт Аттатюрка,

Якщо коротко:

Вночі 16 липня група військових влаштувала спробу державного перевороту в Туреччині. Бунтівники захопили кілька вертольотів, перекрили мости через Босфор, ввели танки в Стамбул та аеропорт Аттатюрка, зайняли студії телеканалів ТРТ і CNN Turk і оголосили про захоплення влади. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган закликав людей вийти на вулиці і до ранку придушив повстання силами лояльних йому військових.

Якщо детально:
Групи військових, які виступають проти режиму Ердогана, захопили військову техніку і вертольоти, перекрили два мости через Босфорську протоку і оголосили, що влада в країні знаходиться в руках військових для того, щоб відновити конституційний порядок і верховенство закону в країні. Спочатку повідомлялося, що президент Реджеп Тайіп Ердоган міг покинути країну, однак потім він звернувся до нації і з явився серед своїх прихильників в Стамбулі.

Сам Ердоган під час військового перевороту знаходився в одному з готелів в Мармарисі (Туреччина). Як стверджує президент Туреччини, після його від їзду, готель обстріляли. Після цього його літак покинув Туреччину, але потів повернувся до аеропорту Аттатюрка. Сам президент включався на один з каналів через фейстайм з закликом виходити на вулиці та недопустити перевороту.


В Анкарі та Стамбулі було чутно постріли. Як мінімум два вертольоти заколотників було збито, перестрілки були на мосту через Босфор та біля жандармерії, сильно постраждала будівля парламенту.

До ранку заколотники стали здаватися. Як видно на кадрах зйомки з моста через Босфор, військові йшли здаватися з піднятими руками. Ердоган заявив, що влада буде ставитися до них, як до терористів. Серед заарештованих п ять генералів і десятки високопоставлених військових.

Світова спільнота не підтримала заколотників. За збереження конституційного ладу в Туреччині виступили президент США Барак Обама і держсекретар Джон Керрі, також підтримали Ердогана в уряді Німеччини. Офіційні особи Росії, Великобританії, ООН і НАТО висловили стурбованість подіями в Туреччині.

Начальник Генштабу турецької армії Уміт Дундар заявив, що серед заколотників, які вчинили спробу заколоту в країні, були в основному військовослужбовці військово-повітряних сил і військової поліції.

Прі спробі військового перевороту в Туреччині загинули, за останніми даними, 190 осіб.

Як оголосив виконуючий обов язки глави Генштабу, генерал Уміт Дундар, В числі загиблих 104 заколотника, 41 поліцейський, два військовослужбовці і 47 цивільних осіб.

Наразі заарештованно більше 1500 тисячі віськових заколотників

За останні 52 роки в Туреччині було 7 спроб військових переворотів

На фото переворот 1980 року

Ось список їх усіх