Стартапів в Україні найближчим часом не буде

Одеса22 листопада, 15:38
 65 0

Основна причина, чому стартапів в Україні найближчим часом не буде - ринок. І відсутність інвесторів.

Десь чотири роки тому до нас звернулась одна людина з ідеєю розробити один проект в сфері проведення івентів. Ідея цікава, хоча мені здавалось, що подібних сервісів мало б бути багато за кордоном. В Україні цей сервіс використали на 2-3 івентах та... на цьому все скінчилось. Поганий інтернет на івентах, економія на всьому (не звинувачую, просто констатую факт), відсутність інтересу зі сторони організаторів івентів, відсутність інтересу зі строни інвесторів. Хоча було очевидно, що ідея бомбова і питання часу, коли такий сервіс стане нормою.

Кінець 2016 року, Сіетл, компанія неспішно (!) розроблює аналогічний продукт на гроші інвесторів, без проблем продає напівсирий продукт організаторам конференцій, розширює портфоліо в країнах, що знаходяться на другому кінці світу.

Чи був український продукт гіршим за американський? Ні. Чи була складність після обкатки вийти на інші ринки? Ні. Звісно, за умови наявності хоча б десятка пілотів та енної суми інвестицій. Більш того, українська команда розробників зробила б такий проект максимум за півроку.

Філадельфія. У вас є проект і бажання його розвивати? Ок, ви можете обрати один з трьох інкубаторів по вашій тематиці, в кожному з яких ментори - власники бізнесу, лікарень, топ-менеджери відомих компаній.

Чи легко робити бізнес/стартапи в Америці? Зовсім ні. Мені здалось, що робити їх в США навіть складніше, чим в Україні за рахунок величезної конкуренції. Але наявність ринку та великої кількості людей, які готові підказати, допомогти, проінвестувати компенсують всі ці проблеми.

Такі поїздки надзвичайно змінюють світогляд.