Ціна медалі: як живуть і тренуються українські спортсмени з інвалідністю

Одеса8 листопада, 09:43
 18 0

«Щоб поїхати на параолімпіаду в Лондон, ми з чоловіком принесли дерев’яні доски і підпирали йому вдома стелю, щоб вона не привалила двох дітей», – розповідає тренер одеського параолімпійця про те, як наші чемпіни живуть за межею бідності.

Інваліди – дуже незахищена група населення в країні. У більшості своїй, вони живуть на мінімальну зарплату, отримують мінімальні пенсії, а потреби і витрати мають більші, ніж здорові громадяни. Навіть гордості нації, параолімпійським чемпіонам, не вдається уникнути такої долі.

Наш герой – одесит Роман Катишев, легкоатлет, майстер спорту України міжнародно класу, призер параолімпійських ігор у Лондоні (2012 рік – золото та бронза) та Ріо (2016 – бронза).

Ще кілька років тому Роман із сім’єю жили за межею бідності у помешканні, в якому падала стеля. Після чергової перемоги місто подарувало чемпіону трикімнатну квартиру і це дозволило йому «зберегти гроші і стати нормально забезпеченою людиною, як інші», – каже тренер Романа Тетяна Орлова. Після здобуття параолімпійцем бронзової медалі в Ріо ні місто, ні область не побажали навіть формально-офіційно привітати спортсмена та його тренера.

Керівник «Інваспорт» В’ячеслав Гашибаязов: «Ми фінансуємося областю. Я не можу сказати, що від початку і до кінця всі потреби наших спортсменів задоволені. Але найнеобхідніше для тренувань, для виступів, для поїздок на змагання, для облаштування свого побуту – держава з цим допомагає».

Тим не менш, голова організації визнає, що спортсменам із особливими потребами просто необхідне і особливе піклування від держави:«Люди з інвалідністю потребують більших матеріальних благ, ніж інші спортсмени. Вони за ці кошти не просто поправляють якісь свої побутові справи, а мають за що існувати».