Українські платники податків два роки виплачували незаконно оформлену пенсію Дмитрові Фучеджі, що розшукується правоохоронцями

Одеса27 січня, 16:30
 238 0

Один з фігурантів трагічних травневих подій 2014-го, Дмитро Фучеджі, що втік закордон від відповідальності перед законом, вже у жовтні того ж року примудрився оформити собі довічну пенсію за вислугу років в Україні.

Цю інформацію у п*ятницю, 27 січня, підтвердила прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.

Нагадаємо, що Дмитра Фучеджі підозрюють в перевищенні службових повноважень під час штурму Одеського міського управління міліції 4 травня 2014 року, коли він випустив затриманих на Куликовому полі «антимайданівців».

Як раніше повідомляли ЗМІ, а згодом підтвердила Лариса Сарган, вже після своєї втечі Фучеджі, скориставшись підробленими документами, оформити собі в Україні довічну пенсію за вислугу років. І не тільки оформити, але і отримувати її без перешкод.

Лариса Сарган офіційно повідомила про те, що Головне слідче управління ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

«Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що службові особи Головного управління МВС України в Одеській області упродовж жовтня 2014 року, перебуваючи у місті Одесі, перевищуючи свої службові повноваження, діючи в інтересах Д. Фучеджі, який з 15.05.2014 перебуває у розшуку, подали до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області завідомо неправдиві документи, заповнені не ним, але від його імені, для призначення пенсії, тобто умисно вчинили дії, які явно виходять за межі наданих їм прав та повноважень.
В жовтні 2014 року службові особи Головного управління ПФУ в Одеській області на підставі завідомо неправдивих документів Д. Фучеджі призначили йому з 27.06.2014 довічно пенсію за вислугу років»
– йдеться у дописі Лариси Сарган у Facebook.

Прокуратура встановила, що Фучеджі, який з 15 квітня 2014 року перебуває в розшуку, на підставі заяви його доньки, діючої на підставі незасвідченої нотаріально копії довіреності від 15 вересня 2014, виданої нотаріусом міста Нижній Новгород Російської Федерації відкрито 07 жовтня 2014 рахунок та 16 січня 2015 видано додаткову картку, що в подальшому дало їй змогу безперешкодно знімати кошти з вказаного рахунку та розпоряджатися ними на власний розсуд.

«Крім цього 17.01.2015 співробітниками Філії – Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк» через касу їй видано готівку понад 51 тис грн.
Внаслідок умисних дій службових осіб Філії – Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк» донька підозрюваного, не маючи законних підстав в період з 07.10.2014 по 01.10.2016 отримала грошові кошти на загальну суму понад 158 тис грн, які зараховувались на рахунок, відкритий на ім’я Д. Фучеджі та використала їх на власний розсуд»
, – повідомляє прес-секретар Генпрокурора.

В рамках досудового розслідування слідчий суддя Печерського районного суду Києва від 11 листопада 2016 виніс ухвалу про накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на вказаному рахунку, припинивши видаткові операції по ньому.

Експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз доручили провести судову почеркознавчу експертизу на підставі вилучених документів.

Нагадаємо також, що Дмитро Фучерджі супроводжував колону проросійських бойовиків в ході подій 2 травня в Одесі.