В Одесі батьків, лікарів та вчителів безкоштовно навчають першій медичній допомозі дітям (ВІДЕО, ФОТО)

Одеса6 липня, 17:17
 6 0

В Одесі розпочався загальноміський проект «Попередь!». Проект реалізують БФ «Основа» спільно з Центром Спеціальної Підготовки Одеси, за підтримки Департаменту охорони здоров’я Одеської міської адміністрації і Школи Здорової Дитини.

В рамках проекту інструктори проводять безкоштовні семінари для батьків з питань попередження дитячого травматизму і надання першої допомоги дітям. Окрім того, ця програма також передбачає навчання для одеських лікарів-педіатрів і вчителів. Про це нам розповів інструктор центру спеціальної підготовки, доцент кафедри дитячої хірургії Дмитро Самофалов:

В програмі Попередь! в нас запланована велика робота з лікарями-педіатрами в першу чергу лікарями поліклінік. Для них буде вдвічі більший об єм роботи. По-перше, щоб вони чітко знали і розуміли, що робити якщо з дитиною сталася ситуація, яка загрожує життю. Нажаль, досі зберігається така ідея, що прочитавши, вивчивши, або одного разу прослухавши лекцію колись дуже давно в медінституті, ми все знаємо і все пам ятаємо. Світова практика показує, що такі знання треба оновлювати хоча б раз на рік.

Друге навантаження для лікарів-педіатрів полягає в тому, щоб навчити батьків тим ризикам та небезпекам, які можуть загрожувати дитині, та правильним діям.

За підтримки міського відділу освіти ми плануємо програму Попередь! розширити також і на вчителів шкіл, для того, щоб навчити їх правильному алгоритму дій, і щоб вони вже в свою чергу навчали дітей тому, як безпечно поводити себе .