Вечірній огляд новин: “Православні” грабіжники і “туалетні” схеми

Одеса31 січня, 21:42
 377 0

З сьогоднішнього дня і до кінця квітня 2017 року в Одесі прохід по багатостраждальних Потьомкінських сходах буде повністю перекритий. Таку новину сьогодні, у вівторок, 31 січня, повідомив Департамент інформації міської ради. Відомо, що сходи закриють як з боку Приморського бульвару, так і з вулиці Приморської. Причина такого рішення – ремонт сходів, що було розпочато 23 травня 2016 року. Фахівці, що взялись за справу, підкреслювали, що технічні проблеми конструкції пов’язані, в першу чергу, зі станом вапняку, з якого побудований пам’ятник. Цей матеріал відрізняється тим, що з часом стає вкрай уразливим з боку зовнішнього середовища, особливо якщо мова йде про вологу. Але Потьомкінським сходам не пощастило і щось пішло не так. Особливо це стосувалося, як виявилось, головного завдання рестовраторів – виконати норми гідроізоляції з урахуваннями всіх погодних умов. Всі розрахунки пішли шкереберть коли в Одесу прийшов сніг та морози. І якщо минулоріч для туристів залишили маленький шматочок сходів, на тлі якого вони і робили світлини, то цього року перспектива видається туманною.

Очільниця Департаменту культури та туризму Одеської міської ради Тетяна Маркова повідомила про те, що внутрішній туризм в Одесі має тенденцію до скорочення. У той же час, за словами чиновниці, коли мова йде про іноземних туристів, місто-перлину найбільше відвідують візитери з РФ та Білорусії. Але, все ж таки, кількість внутрішніх туристів залишається більшою і складає майже 84 відсотки. Стан історичних пам*яток, гігієни та інфраструктури міста не залишає поки що сподівань на те, що Одеса нарощуватиме свою привабливість для туристів з інших міст України та Европи.

В Одеській єпархії Української православної церкви Московського патріархату повідомили, що в ніч на 30 січня невідомі зловмисники пограбували три храми в Білгород-Дністровському районі. Відомо, що злодії потрапляли до приміщень через вікна. В результаті були пошкоджені меблі, зловмисники розкидали приладдя та церковні книги. Крім того, невідомі забрали гроші, що збирали на переселенців зі сходу України. Нагадаємо, що це не перший випадок, коли було скоєно напад на храм на території Одеської області. Зовсім нещодавно у Новій Долині Овідіопольского району невідомі підпалили місцеву амбулаторію і церкву, що розташована поруч. Також нагадаємо, что у серпні 2016 року, на сесії місцевої ради Овідіопольского району активісти не пускали до зали священника МПЦ, де мало вирішуватися питання щодо виділення землі для УПЦ Київського патріархату. Відомо, УПЦ КП близько десяти років отримувала відмови на запити про надання землі під будівництво храму. В той самий час, МПЦ без перешкод отримувала земельні ділянки під свої потреби.

Ще одна «православна» новина стосується того, що одеські маршрутки муситимуть змінити схему руху в районі Соборної площі. Це пов*язано з тим, що у місто привезуть святі мощі Пантелеймона. Відомо, що рух маршруток буде змінено на період з 2 по 6 лютого. Тепер автобусні маршрути №175, 185, 221, 203, 111, 130 будуть об’їжджати вхід в Спасо-Преображенський кафедральний собор по сусідніх вулицях. Цікаво те, що в місті з*явилися величезні борди з іконою святого Пантелеймона, що інформують одеситів не тільки про адресу, де можна вклонитися вищезгаданим мощам. Також повідомляється, що захід відбуватиметься за підтримки особисто мера Одеси Труханова. Варто зазначити, що Труханов навіть знявся у відео, де згадує про християнський обов*язок.

Минулими вихідними невідомі спиляли кілька дерев поблизу громадського туалету у Старобазарному сквері. В понеділок, 30 січня, під час апаратної наради в міській раді віце-мер Петро Рябоконь повідомив, що на місці сортиру його власник бажає побудувати дитячий розважальний центр. Схеми, що дозволяють викупити такі споруди за безцінь, а потім використати для комерційно-привабливих забудов, так і називають – «туалетні».

Таким був короткий огляд одеських новин за день. Редакція Громадське ТБ Одеса бажає найскорішої перемоги Збройним Силам України у зв*язку з запеклими боями в районі Авдіівки та висловлює співчуття родинам загиблих.