Декомунізація торкнеться Поля Полтавської битви

Полтава20 липня, 16:33
 90 0

Вся Україна знає Поле Полтавської битви, у першу чергу, завдяки Великій Північній війні. У багатьох вона асоціюється з історією «зради» Івана Мазепи та поразки шведів. Історики вважають, що поле стало музеєм слави російської зброї.

Писар Ради козацьких організацій Полтавської області Володимир Зайцев розповів:

На цьому історичному клаптику землі відбулося декілька битв, про які мовчать. У 1399 році великий князь Вітовт бився проти військ Золотої Орди, у 1658 гетьман Іван Виговський зійшовся в бої із полковником-повстанцем Пушкарем. Знаменита операція Френтік часів Другої світової війни теж пов язана з Полем .

Також на території музею знаходиться Сампсоніївська церква, на якій зображений Петро І, котрий топче жовто-синій прапор.

На думку краєзнавців та істориків, із поля було б актуально створити цілий комплекс, який складатиметься із музеїв країн-учасниць битви. Однак у пріоритеті завдання стилізувати музей козацтва, аби він виглядав більш привабливо для туристів.

Валерій Трегубов, колишній завідувач кафедри основ архітектури ПНТУ ім. Ю. Кондратюка, перед смертю активно працював над ідеєю реконструкції Поля Полтавської битви. Він говорив, що на території поля треба створити цілу низку об єктів, які б дозволяли туристам перебувати тут не менше тижня.

У серпні-вересні цього року повинен відбутися круглий стіл з приводу внесення змін до законодавства щодо заборони пропаганди Російської імперії за участі полтавських істориків та представників громадськості, Українського інституту національної пам яті, віце-прем єр-міністра України з гуманітарних питань В ячеслава Кириленка, а також депутатів Верховної Ради України.