Хто буде господарювати в багатоповерхівках Полтави?

Полтава13 липня, 20:40
 11 0

1 липня, згідно з Законом України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", сплив термін, до якого полтавці мали б визначитися, як керувати своїми будинками самостійно.

Протягом року мешканці житлових будинків могли створити об єднання співвласників багатоквартирного будинку. Таке об єднання, члени якого жителі будинку, є юридичною особою. Якщо жителями не створено ОСББ до зазначеного терміну, то тепер за них це має зробити місцева влада шляхом проведення конкурсу.

Журналісти ГромадськогоТБ.Полтава поцікавилися у Сергія Сінельніка, начальника управління житлово-комунального господарства Полтавської міської ради, яким чином із липня 2016 року в Полтаві буде здійснюватися управління багатоквартирними житловими будинками та хто буде надавати житлово-комунальні послуги.

Сінельнік пояснив, що наразі ще не проведено конкурсу із призначення управителя багатоквартирного будинку, розроблений Міністерством регіонально розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

До моменту визначення результатів конкурсу і укладення договорів про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій продовжують надавати у відповідних будинках виконавці таких послуг, які надавали послуги до початку проведення конкурсу , повідомив Сінельнік. У даному випадку це КП Житлово-експлуатаційна організація №2 Полтавської міської ради.

За законом, КП Житлово-експлуатаційна організація №2 має право брати участь у конкурсі із призначення управителя багатоквартирного будинку. Проте на сьогодні ще не розглядалося питання про наміри цього КП бути претендентом на надання ЖКП житловим будинкам.

Узагалі, житловий фонд Полтави налічує 21435 житлових будинків. Із них лише 11,5% це багатоквартирні житлові будинки. Від цієї цифри на сьогодні близько 80% будинки, що обслуговуються Житлово-експлуатаційною організацією №2. Ще 10% будинки відомчого підпорядкування, 6 % ЖБК. 7,6% (це лише 148 будинків) будинки, де створено ОСББ. Для порівняння, у Кременчуці і Комсомольську вже 70% багатоквартирних будинків створили об єднання співвласників. Спеціалісти пов язують це з тим, що в Полтаві для ОСББ не зменшився тариф за комунальні послуги.