Підсумки передвиборчої гонитви на 151 окрузі: 13 заяв про порушення закону

Полтава13 липня, 14:00
 8 0

У неділю, 17 липня, на Полтавщині відбудуться проміжні вибори до Верховної Ради. За депутатський мандат позмагаються 47 кандидатів.

Передвиборчу агітацію вони проводили більше місяця. Чи порушували вони при цьому закон та якими були їхні проміжні фінансові звіти, розповіли сьогодні представники громадської мережі ОПОРА .

За результатами моніторингу, найчастішими порушеннями виборчого законодавства стали: розміщення агітації в заборонених місцях, відсутність на агітаційних матеріалах висхідних даних та непрямий підкуп виборців, а саме проведення безкоштовних свят і надання безоплатної допомоги.

За період передвиборчої агітації представники ОПОРИ скерували у правоохоронні органи 10 заяв про порушення виборчого законодавства. Загалом, зареєстровано 13 скарг, три з яких написані самими виборцями. Наразі по жодному із звернень рішень немає. Правоохоронці пояснюють це тим, що, відповідно до закону, вони мають 30 днів на з ясування обставин, тобто порушники, скоріше за все, будуть покарані вже по закінченню виборів.

Ще одним порушенням стало те, що кандидати не подали свої проміжні фінансові звіти, хоча зробити це вони мали б до 8 липня. Із 47 потенційних депутатів лише двадцятеро мають виборчий фонд, а фінансові звіти подали 14 з них, двоє зробили це невчасно. Зазначимо, найбільша сума виборчого фонду понад 700 тисяч гривень. Загалом стотисячний рубіж перетнули шестеро кандидатів.

Спостереження за дотриманням закону відбуватиметься і у день виборів. На кожній із дільниць перебуватимуть по двоє працівників поліції. Загалом до забезпечення правопорядку під час виборів залучать понад 400 правоохоронців, 15 патрульних екіпажів та 40 спостерігачів від громадської мережі ОПОРИ .