«Полтавська хвиля» в океані світової моди

Полтава20 липня, 16:39
 58 0

Журналісти ГромадськогоТБ.Полтава дізнавалися, як розуміють жителі Полтави таке поняття як «мода» та чи слідують за нею.

Німецька художниця Беттіна Кузель, що нещодавно провела перформанс в одній з полтавських галерей, зауважила, що в порівнянні з іншими європейцями, українці одягаються дуже святково. Примітно, що, мисткиня не перша, хто висловлює таку думку. Блискітки, високі підбори, яскравий макіяж характерні атрибути, якими користуються українці навіть у повсякденному житті, звертають увагу іноземні гості. Чи дійсно це так ми спробували дізнаватися у полтавців.

Буденність чи природність, ошатність чи химерність? Яким для полтавців є ідеальний зовнішній вигляд? Своєрідна дифузія у сфері моди відбувається між чоловічим та жіночим світами. Сучасні чоловіки ламають стереотип про те, що мода суто жіноча справа. Українські денді та метросексуали намагаються не відставати від світових трендів, а слово хіпстер уже давно вкорінилося в лексиконі багатьох громадян. Однак не всі ставляться до цього позитивно.

Хлопець має бути хлопцем , говорить 22-річна Аліна. Вона вважає, що чоловіча стать не має перейматися модними тенденціями.


Під час захисту дипломних робіт в одному з вищих навчальних закладів Полтави. Фото: Артур Ароян

Одягатися, як подобається або щоб подобатися?

Дівчат на високих підборах зустріти на вулицях Полтави можна досить часто. Більшість з них вважає, що так вони виглядають більш стрункими та привабливими. Деякі дівчата стверджують, що носити підбори це досить зручно, інші притримуються думки: краса потребує жертв . Ті представниці прекрасної статі, які керуються питаннями комфорту, рекомендують взувати кеди, кросівки або будь-яке зручне взуття з пласкою підошвою.


Під час художнього пленеру в Полтаві. Фото: Артур Ароян


Велосипедисти Полтави. Фото: Артур Ароян

Деякі полтавки впевнені, що блискітки та леопардовий (або інший звіриний) принт найбільше подобаються представникам протилежної статі, тому носять такий одяг постійно. Однак, чоловіки таких переконань не поділяють.

Всього має бути в міру, інакше це виглядає як несмак , стверджує гість із Молдови, Михай.

Полтавець Роман сам за модою не слідкує, однак вважає, що дівчина повинна фарбуватися, оскільки ця тенденція моди започаткована досить давно .
Самі ж дівчата все частіше викладають з косметичок тональні креми, помади, пудру та туш для вій, щоб виглядати більш природньо. До того ж, вважають вони, це досить зручно.

Аліна Бушер як естет часто відвідує культурні та мистецькі події міста. Вона стверджує, що найчастіше зустріти ошатно вбраних людей можна на богемних заходах, однак не заперечує і краси буденної.

У звичайному житті природня краса набагато привабливіша. У ній також є частка естетизму. Важливо, щоб людина була собою і почувала себе гармонійно в тому вигляді, який для себе обрала, а модний цей образ чи ні взагалі неважливо , говорить вона.


На відкритті виставки. Фото: Іван Підгайний

Новітні тренди чи власний стиль що обирають полтавці?

Більшість опитаних, незалежно від статі та віку, гонитву за сучасними трендами вважають безглуздою та обирають той стиль, який підходить особисто їм.

Продавчиня прикрас на вулиці Соборності

Перехожі на вулиці Соборності

Я не вважаю, що за модою потрібно слідкувати. Краще одягатися, як тобі зручно , говорить чотирнадцятирічна Ірина.

Школярка Валерія вважає, що Україна встигає за світовими фешн-тенденціями, але слідкувати за цим, переконана дівчина, мають дизайнери, а не звичайні громадяни.

Полтавка Ганна таку думку поділяє частково. Вважає, що найбільш прогресивною в цьому питанні є молодь.

Відсотків тридцять встигає [за модою] , говорить вона.

Чи стане колись Полтава модним осередком в Україні та світі, покаже час.