Біля українсько-польського кордону відбувся пленер з іконопису

Волинь20 липня, 17:17
 63 0

Шостий міжнародний пленер з іконопису та сакрального мистецтва відбувся у Центрі інтеграції «Карітас» Луцької дієцезії села Замлиння. Тема цьогорічного пленру «Боже милосердя».

Організували цю унікальну мистецьку подію Генеральне консульство Республіки Польща у Луцьку, кафедра україністики Варшавського університету, Волинська організація Національної спілки художників України.

Ми почали у 2010 році, коли до нас приїхав мій друг Матеуш Сора . Він організовує пленери з іконопису в Яновіце уже 8 років. Коли в 2010 році я приїхав працювати до Луцька і ми зробили у Галереї художників Волині першу виставку, то подумали, що можемо теж зробити подібний пленер. Ми вже зробили 6 пленерів, провели 50 післяпленерових виставок , розповів один з організаторів заходу, консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі .

Цього року участь в пленрі взяло 27 художників з України та Польщі, які створили близько 40 ікон та творів сакрального мистецтва. Всі вони різні, проте кожен з митців шукає своє бачення, свій шлях до милосердя.

Зміст найважливіший. Важливо, щоб він був закодований в роботі, а якими вже словами, якою мовою це без різниці. Хтось пише грецькою, хтось латиною, хтось російською, хтось українською. Водночас, важливо, щоб не було мавпування. Бо часто люди в іконах щось копіюють, мавпують, але не вкладають свого , зазначає учасник пленеру Сергій Радкевич .

Закінчився пленер у неділю, 17 липня, виставкою робіт учасників заходу.
Кожного року, після закінчення пленеру ми робимо першу виставку у Замлинні. Для мене було вражаюче, коли після першого пленеру прийшли жінки із квітами і молилися , розповідає директор Центру інтеграції Карітас Луцької дієцезії села Замлиння отець Ян Бурас .