Чиновничні злидні запорізьких районів, – частина друга

Запоріжжя8 листопада, 12:21
 96 1

Минулого тижня ми почали досліджувати електронні декларації голів запорізьких райдержадміністрацій. Ми нагадали про те, що кожен з 20 районів області має свого очільника. Він уособлює виконавчу владу, а його призначення підписує особисто президент. При цьому прибутковою посаду голови району назвати не можна. Принаймні, якщо передивлятися їх електронні декларації. З першої десятки готівку показали лише двоє. У сьогоднішньому переліку – жоден. Прибутки окрім зарплатні, що складає, в середньому, близько 6 тисяч гривень на місяць, мало хто демонструє. При цьому чиновники мають сім’ї, землі, авта.

Ані готівки, ані банківських рахунків не задекларувала сім’я голови Михайлівського району Олександра Стуленя. Натомість чиновник показав три авта – дві Toyota Avensis 2011 року, одна з яких зареєстрована на дружину. На ній також старенький Ford Transit. Вона, до речі, минулого року отримала зарплатню 81 тисячу гривень, працюючі у Запорізькій ДФС. Сам Стулень заробив 48 тисяч гривень у якості голови райдержадміністрації, та ще 25 тисяч на попередній роботі у “Запоріжгазі”, де отримував, судячи з декларації, більшу зарплатню. За цих обставин сім’я має сплатити 30 доларів та 172 тисячі гривень кредитів банкам.

Заробляючи близько 3600 гривень на місяць протягом минулого року голова Новомиколаївської райдержадміністрації Вікторія Чмельова володіє Kia Picanto 2005 року випуску, двома гектарами землі у Новомиколаївці та квартирою на 56 квадратних метри у ній же. Також вона очікує повернення близько 22 тисяч гривень, що вона позичила іншим особам. Вікторія не задекларувала членів сім’ї. Її самотність та порівняно невеликі статки роблять її схожою з головою Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації Валерія Свєшнікова (знайти його можна наприкинці першої частини).

Тесть, дружина та сам голова Оріхівського району Максим Проценко мають в цьому районі близько 15 гектарів землі. А саме у селі Мирному. Працюючи спочатку в Управлінні пенсійоного фонду райдержадміністрації, а потім очоливши її, Проценко заробив минулого року 62900 гривень. Жінка чиновника заробила за рік 386 гривень. Стільки платили у районній виборчій комісії. Сім’я голови району пересувається на, згідно декларації, на ВАЗ 21099 1993 року випуску.

Майже дев’ять гектарів землі в тому ж Оріхівському районі надбав у 2006 році голова Пологівського району Артур Крупський. Крім цього, його активом є Chevrolet Epica 2008 року. Минулого року чиновник заробив 53 тисячі гривень, ще 38 гривень заробила дружина, працюючи у “Запоріжжяфітоінспекції”. Про відсутність бнківських рахунків, готівки, цінних паперів, корпоративних прав та коштовнестей годі й нагадувати.

Не має банківських рахунків, не згадуючи про готівкові кошти, і сім’я очільниці Приазовського району Наталії Романенко. Проте її чоловік та вона в цьому районі мають вісім будівель магазинів та барів, розташованих поблизу моря. Крім того, чоловік Наталії Романенко має у власності комлекс споруд місцевого хлібозаводу. Звісно, саме його дохід найбільший в сім’ї. Минулого року він заробив як підприємець 101 тисячу гривень. Комерційна діяльність дружини принесла 46 тисяч. Трохи менше вона отримала уже в якості чиновниці – 43 тисячі гривень. За цих фінансових умов сім’я має обслуговувати такий автопарк: BMW X5, Volkswagen Caddy, МАЗ 53363, Krone AZW18.

Голова Приморьского району (знаходиться на схід від попереднього) Сергій Бєлічев в декларації вказав дружину, батька й матір. Разом вони володіють майже 18 гектарами землі поряд з адміністративним центром біля моря у селищі Банівка. Там же знаходиться єдине житло в декларації – 120-метрова батькова хатина. Сам Бєлічев заробив минулого року майже 70 тисяч гривень. Його дружина, що працювала під його керівництвом, очолюючи відділ культури райдержадміністрації, заробила 51 тисячу гривень. Автівок у сім’ї немає. Натомість є кредити на 12 тисяч гривень.

А от подружжя голови Розівського району (межує з Донецькою областю) Володимира Ревута має цілих три авта: Skoda Octavia 2011 року, Chevrolet Aveo 2007 року та Daewoo Lanos 2005 року. При цьому землі в них навіть менше ніж у голів району, про яких йшлося вище. Подружжя має у власності 12 гектарів землі, проживаючи у будинку на 69 квадртних метра в Розівці. Важливо підкреслити, що жодних банківських рахунків, готівки та коштовностей подружжя не задекларувало. Зарплатня ж на двох склала 130 тисяч гривень.

Один з найзаможніших керівників райдержадміністрацій в Запорізькій області, принаймні згідно електронної декларації – Гурам Джіоєв. Він очолює Токмацький район. 32 гектари землі, та декілька фірм, що записані на жінку чиновника. Одна з них, наприклад, “Хліб Токмака”, що забезпечує мешканців міста та району. Джіоєв також зазначив, що працював директором своїх фірм за сумісництвом. Про рахунки та готівку не йдеться. А от окрасою автопарку подружжя Джіоєвих, що складається з семи машин, є новенький Mercedes-Benz GL 350. Цікаво, що Джіоєв є ще й значним кредитором. Минулого року йому були винні 770 тисяч боргів.

Можливо Джіоєву заздрять останні два учасники, що можуть стати прикладом того, якими безхатченками мають бути українські чиновники.

Єдине задекларовано майно сім’ї голови Чернігівської райдержадміністрації Віктора Дудукалова – Renault Symbol 2011 року випуску. Ані землі, ані житла, ані будь-якого іншого майна, судячи з декларації, Дудукалов не має. Все що отримали він, його дружина та дочка минулого року – 82431 гривню. Тобто, приблизно 6869 гривень на всіх щомісяця. А ще ж якось обслуговувати нове авто.

Голісінька декларація у голови курортного Якимівського району Олександра Правосуда. Він наймолодший зі своїх колег в області і ще не встиг набути майна, проте заявляє, що вже багато чого досяг на посаді. Усі графи декларації 27-річного чиновника пусті. Крім зарплатної – 36 тисяч гривень за весь минулого року.