Голови запорізьких райдержадміністрацій подали злиденні декларації

Запоріжжя4 листопада, 14:22
 149 0

Запорізька область складається з 20 районів, в кожному з яких виконовчу владу очолює голова районної державної адміністрації. Цих чиновників особисто призначає президент. Усі голови райдержадміністрацій також подали електронні декларації, але, не дивлячись на високі посади голови районів не поспішають декларувати високі статки. Лише одиниці задекларували готівку, у багатьох старі авто. При цьому вони володіють сільгосптехнікою та привабливими землями.

Наприклад, Роман Молодецький, голова Бердянського району, відомого кількістю великих підприємств та курортних зон, в електронній деклараціх вказав мамину пенсію у розмірі 12 тисяч гривень. Квартир у його сімĵї дві, а от авто одне – знятий з серійного виробнацтва 20 років тому “Москвич” 412. Щоправда, дружина голови райдержадміністрації володіє ТОВ “Світ Вікон”, 100 відостків акцій якого в електронній декларації оцінені у 80 тисяч гривень. Готівку та цінні речі Молодецький не декларував.

Очільник Більмацького району Артем Попов не має в декларації дружини. У декларації вказані батько і мати. Сім’я володіє великою кількістю нерухомості, але сам голова району має лише гараж, та 25 квадратних метрів ділянки… в Харкові. У батька і матері по дві машини. У сина – Mitsubishi L-200 2008 року випуску. При цьому Попов за минулий рік отримав усього 65 тисяч гривень зарплатні і не задекларував ані копійки готівки. Найбільша сума в декларації – 1,8 мільйона гривень – вказана у графі корпоративних прав, що належать матері Попова. Назву підприємства вказувати Попов відмовився.

Знову ж ніякої готівки та коштовностей не задекларував керівник Василівського району Валерій Кошеленко. Прот він володіє частками у двох фірмах на загальну сумму у 2,5 мільйона гривень. Зарплатня Кошеленка минулого року склала 41 тисячу гривень, ще 185 тисяч він отримав від зайняття підриємницькою діяльністю. Голова району має Toyota Land Cruiser Prado 2011 року, його дружина – Toyota Camry 2013 року.

Судячи з декларації Юрія Шворака, що представляє виконавчу владу у Великобілозерському районі, разом з дружиною він володіє чотирьма гектарами самої Великої Білозерки. При цьому подружжя проживає у будиночку на 66 квадратних метра, та має аж три таких авта: “Славуту”, “Таврію”, та оновлену вазівську “дев’ятку”. Минулого року Юрій Миколайович заробив 57 тисяч гривень, та задекларував майже 8 тисяч гривень пенсії. Подружжя не задекларувало готівки та дорогих речей, проте зазначило, що їм винні 231 тисячу гривень.

Так само вирішив не декларувати готівку і голова Веселівського району Іван Мігуля. Згідно декларації коштовних речей у будинку подружжя на 130 квадратних метрів, яким воно володіє на 60 відсотків. Жодних корпоративних прав, жодних доходів від підприємницької діяльності. Дружина Мігулі отримала 32 тисячі гривень пенсії, а також 2884 гривні субсидії. При цьому сам керівник району задекларував 63 тисячі зарплатні, та 32 тисячі пенсії. Певно, велика частина цих грошей пішла на обслуговування автопарку Івана Мігулі: Hyundai Sonata 2011 року, Renault Kangoo 2008 року, та два трактори.

Стара “Волга”, дві квартири в Запоріжжі та 300 квадратних метрів у Люцерні Вільнянського району – ось усе нерухоме майно голови славного Гуляйпільского району Олександра Аврамовича Іщенка. Очікувано ані гривні готівкою, ані дорогої ікони на спадок. Зарплатню у 80 тисяч гривень він отримував на ПАТ “Запоріжнерудпром”, що виготовляє щебінь. Йому ж здавав в аренду майно на 25 тисяч гривень. Правда, яке саме, з електронної декларації довідатися неможливо. Крім того Олександр Аврмович отримав 63 тисячі гривень пенсії. Доречі, син голови Гуляйпільскої райдержадміністрації працює в прокуратурі Запорізької області, де заробив минулого року 75 тисяч гривень. До речі, крім цієї суми, згідно електронної декларації, у чиновника і сина чиновника немає нічого.

За 15 років державної служби голова Запорізької райдержадміністрації Анатолій Васюк нажив вазівську “десятку”, два гектари в Новомиколаївському районі та десять соток в селі Володимирівському під Запоріжжям, відомому дорогими маєтками. Ще два гектари у дружини. А квартира на 52 квадратних метри налижть матері очільника району. Маючи порівняно невеликі статки та зарплатню у 76 тисяч гривень минулого року, Анатолій Іванович першим з цього алфавітного переліку наважився задекларувати готівку – 5 тисяч доларів у нього, та ще 5 у його дружини, що ще минулого року працювала у запорізькому ДАІ.

Очільник Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації Валерій Свєшніков у самій Кам’янці-Дніпровській не має нічого. Його нерухомість – це три сотки в Широкому під Запоріжжям та квартира на 50 квадратних метрів у самому областному центрі. Машини нема. Звісно ж, готівки та коштовнестей теж. Минулого року Свєшніков заробив 28 тисяч гривень, та отримав 244 гривні дивідендів. В декларації не вказано і жодних членів сім’ї. Це поки що найсамотніший та найбідніший голова району в Запорізькій області.

Голова Мелітопольскої райдержадміністрації Олександр Мангул також не володіє нічим у районі, що очолює. Натомість він, його дружина та прийомний син володіють двома квартирами в Києві на 80 на 136 квадратних метри, гаражом на 67 квадратних метра та невеличким парковочним місцем. Мангул показав 87 тисяч гривень на банківському рахунку та, увага, готівкові кошти – 24 тисячі євро його, та 47 тисяч доларів дружини. Пересувається керівник на Volkswagen Touareg 2012 року.

Далі буде…