Губернатор Бриль відзвітувався про проведення програми «Урожай-2016»

Запоріжжя16 грудня, 10:08
 26 0

За станом на 30 листопада 2016 за даними районних робочих груп з організації проведення на місцях програми «Урожай-2016» було обстежено 1 мільйон 909 тисяч гектарів, що становить 91% від площі сільгоспугідь, які підлягали моніторингу. Про це повідомляється на сайті Запорізької ОДА.

В результаті проведеного співставлення наявних площ земель з обліковими даними зафіксовано, що 1,7 мільйона га земель усіх форм власності використовуються відповідно до законодавства.

Проте виявлені й факти використання земель сільськогосподарського призначення без документів – 50,5 тисячі гектарів, з них державної власності – 34,5 тисяч; колективної власності – 16 тисяч гектарів. А землі, які не використовується, нараховують 116 тисяч гектарів, з них державної власності – 50,5 тисячі гектарів та колективної власності, яка не використовується, – 65,5 тисячі.

Окремо були обстежені землі сільськогосподарського призначення, які використовуються не за цільовим призначенням, – 23,1 тисячі гектарів, з них державної власності – 6,5 тисячі га та колективної власності – 16,6 тисячі гектарів.
Тобто, за словами пана Бриля, з 1 мільйона 909 тисяч гектарів, що були охоплені моніторингом, 91,3% використовується згідно з документами; 6% не використовується; 2,7% земель державної та колективної власності використовуються без документів.

Очільник регіону повідомив, що після перевірок було збільшено кількість добровільно оформлених найманих працівників (4229 осіб) та відпрацьовано 4133 суб’єкти господарської діяльності, якими збільшено розмір виплати заробітної плати 6079 найманим працівникам, за рахунок чого легалізовано 16,2 мільйона гривень доходу по заробітній платі.
За результатами перевірки органами ДФС у Запорізькій області дотримання податкового законодавства забезпечено укладення 109 договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення з юридичними і фізичними особами на загальну площу 2769,3 га, а також укладено 95 додаткових угод до діючих договорів оренди юридичних і фізичних осіб, загальний обсяг площ орендованих земельних ділянок за переглянутими договорами становить 3203,9 га.
Зазначимо, що результи програми «Урожай – 2016» засекречені для пересічних громадян та для журналістів. Також через цю програму пана Бриля обвинувачують у розкраданні державних земель.

Нагадаємо, що нещодавно прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко ініціював відкриття кримінальної справи через незаконне привласнення земель.

Інтерв’ю із прокурором можна подивитись нижче: