Мешканці Запорізької області можуть залишитися без світла на невизначений термін

Запоріжжя8 листопада, 08:09
 25 0

Відключення електроенергії, які в результаті розкрадання електрообладнання або аварійної ситуації можуть в будь-який момент статися в будь-якій частині регіону, запорізькі енергетики з 19 листопада усувати не зможуть.

Підприємства, установи, організації і жителі Запорізької області можуть залишитися без енергопостачання на невизначений термін.

Про це інформує прес-служба ВАТ «Запоріжжяобленерго».

Причина такої ситуації, за словами прес-служби, відсутність у енергокомпанії коштів на здійснення господарської діяльності внаслідок рішень Національної комісії регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) – держструктури, яка встановлює тарифи на електроенергію для споживачів і алгоритми і нормативи відрахувань для енергопостачальних компаній.

«Рішення НКРЕКУ про встановлення нульових алгоритмів і щоденному додатковому перерахування з рахунків ВАТ «Запоріжжяобленерго» до Києва – в ДП «Енергоринок» – десятків мільйонів гривень на сьогоднішній день призвели до того, що у компанії абсолютно немає коштів не тільки на виплату заробітної плати колективу, а й на проведення робіт, необхідних для надійного безперебійного енергопостачання регіону », – повідомив заступник генерального директора ВАТ «Запоріжжяобленерго» Юрій Лісняк.

За його словами, з 19 листопада робота ВАТ «Запоріжжяобленерго» буде повністю паралізована.

«18 листопада закінчується термін дії полісів автострахування транспортних засобів ВАТ «Запоріжжяобленерго». Для 918 страхування автомобілів (автовишок, машин аварійних бригад та іншої спецтехніки) – енергокомпанії на новий період необхідно 571,4 тис. грн., але внаслідок рішень НКРЕКУ таких грошей у ВАТ «Запоріжжяобленерго» немає. Це означає, що з 19 листопада жоден з автомобілів енергокомпанії не зможе працювати: енергетики просто не зможуть виїжджати на об’єкти, що б відновлювати енергопостачання», – констатував заступник генерального директора ВАТ «Запоріжжяобленерго.

Як повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя, цього місяця три тисячі співробітників “Запоріжжяобленерго” мають намір оголосити страйк.

Що означатиме страйк на “Запоріжжяобленерго” – дивіться тут.