Нова конструкція в стилі орігамі може бути використана для будівництва будівель і мостів

Запоріжжя22 листопада, 15:35
 28 0

Нова зиґзаґоподібна конструкція заснована на техніці під назвою Міура-ори.

Розробляючи військові притулки і сонячні панелі, акумулятори та дрони, інженери продовжують доводити, що японське древнє мистецтво орігамі може бути використано для чогось більшого, ніж просто для складання паперових журавликів. А недавно дослідники з університету штату Іллінойс в Урбана-Шампейн, технологічного інституту Джорджії і Токійського університету, також надихнувшись технікою орігамі, розробили нову конструкцію «zippered tube» ( «трубка-блискавка»), яка має достатню твердість, щоб витримувати значні навантаження.

Нова зиґзаґоподібна конструкція заснована на техніці під назвою Міура-ори. У складеному вигляді вона займає надзвичайно маленьку площу. За словами дослідників, з'єднавши під кутом дві такі конструкції, можна отримати всеспрямовану структуру, яка не складається і практично не піддається деформації на скручування і стиснення. Компонування з декількох орігамі-трубок дозволяє створювати досить жорсткі структури, які можна використовувати для будівництва таких споруд, як арки, навіси, башти і мости.

Дослідники звертають увагу, що створені ними зразки орігамі-трубок зроблені з паперу, і навіть в цьому випадку вони мають високу міцність. Але дана технологія може бути застосована і до інших матеріалів, наприклад, до металу або пластику.

Змінюючи кут з'єднання трубок, можна домогтися різного ступеня жорсткості всієї структури. Таким чином, як вважають вчені, трансформувати і змінювати функціональні характеристики структур можна в режимі реального часу, адаптуючи їх для реальних умов використання.

Ще однією важливою перевагою даної технології є її масштабованість. Іншими словами, з її допомогою можна створювати як величезні і міцні будівельні споруди, так і мікроскопічні конструкції у вигляді нанорозмірних роботів і біомедичних пристроїв.