Робітники ВАТ «Запоріжжяобленерго» другий місяць не отримують зарплатню

Запоріжжя26 жовтня, 09:22
 94 0

Через алгоритм перерахування коштів, встановлений НКРЕКП, трудовий колектив ВАТ «Запоріжжяобленерго» другий місяць не отримує заробітну платню. Такого висновку дійшла Примирна комісія, що розглядала колективний трудовий спір між адміністрацією та найманими працівниками компанії.

Як розповів голова обласної профспілкової організації ВАТ «Запоріжжяобленерго» Микола Бакін, причиною трудового спору стала заборгованість заробітної платні.

– Наші співробітники до сьогодні не отримали жодної копійки із заробітної платні за вересень – з причин, що не залежать ані від них, ані від адміністрації компанії. На сьогодні сума невиплаченої зарплатні, у тому числі ЄСВ, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, становить майже 42 млн грн. Аби розв’язати цю проблему, профком ініціював колективний трудовий спір. Примирна комісія, яка його розглядала, дійшла висновку, що причина заборгованості із заробітної платні на підприємстві – встановлений Нацкомісією для нашої компанії алгоритм перерахування коштів, – констатував Микола Бакін.

За словами заступника генерального директора ВАТ «Запоріжжяобленерго» Юрія Лісняка, Постановою від 30.09.2016 №1768 НКРЕКП зобов’язала енергокомпанію щодобово додатково перераховувати до ДП «Енергоринок» 29 млн грн.

– В середньому протягом однієї банківської доби на рахунки «Запоріжжяобленерго» надходить близько 30 млн грн. Після здійснення щоденних додаткових відрахувань – згідно з Постановою НКРЕКП ця сума складає 29 млн грн – на поточних рахунках нашої компанії просто фізично не залишається коштів, необхідних для здійснення господарської діяльності – у тому числі й виплати заробітної платні, – пояснив Юрій Лісняк.