Серед клієнтів ПриватБанку аномальної активності не виявлено, паніки у відділеннях немає

Запоріжжя19 грудня, 13:22
 153 0

Сьогодні, 19 грудня, Кабінет міністрів України офіційно повідомив про націоналізацію одного із найбільших банків України «ПриватБанку». За оцінками Національного банку України, розрив між сформованими резервами та кредитним ризиком станом на грудень сягнув майже 150 млрд гривень, що поставило під загрозу подальше обслуговування клієнтів банку і всю банківську систему країни.

Зараз у ПриватБанку працює спільна команда, яка складається з представників Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та представників Мінфіну. Сама установа працює у штатному режимі без перебоїв. Однак сьогодні карткові витратні транзакції юридичних осіб (за корпоративними картками і Ключ до рахунку) тимчасово не обслуговуватимуться.

Також, сьогодні о 14:00 екс-керівник правління «ПриватБанк» Олександр Дубілет і заступник голови НБУ Яков Смолій дали прес-конференцію стосовно ситуації у банку.

За їх словами, всі працівники ПриватБанку сьогодні вийшли на роботу. Посадовці повідомили, що серед користувачів якоїсь аномальної активності не виявлено, паніки у відділеннях немає. Щодня у банку знімається близько 2 млрд гривень.

Також посадовці підтвердили, що значна частина кредитів ПриватБанка надавалась пов’язаним із банком особам. Але погляди на такі рішення установи у НБУ і керівництва банку різні.

Помічник голови НБУ Яков Смолій повідомив, що кількість кредитів пов’язаним особам становить понад 90%. Але НБУ не вважає, що це був спосіб виводу грошей із країни, бо більшість кредитів видані фірмам, які працюють в Україні.

Олександр Дубілет сказав наступне:

«97% – это преувеличенные цифры. В долларовом исчислении портфель банка уменьшился. Были сильные оттоки депозитов, мы сокращали кредитный портфель и «гасили» самые лучшие кредиты, а не худшие. В целом ряде случаев банк стал собственником заложенного имущества и стал связан с этими фирмами. Объявить можно, что это все связанные лица, но эта позиция не выдерживает ни судебного, ни логического разбирательства».